Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Duyurular

Argonotlar yeni sanat yazarlarını ve kültür muhabirlerini arıyor!

2023 yılı boyunca toplamda 25 telifli içerik üretilecek proje için tüm şehirlerden yazarları katkıları için davet ediyoruz.

Çevrimiçi sanat yayını Argonotlar olarak “Sanat Haberciliğini ve Eleştirisini Yerelden Geliştirmek” başlıklı projemiz kapsamında yerel sanat topluluklarına dair eleştiri yazmak ve söyleşiler hazırlamak isteyen sanat yazarlarına ve kültür muhabirlerine alan açıyoruz.

2023 yılı boyunca toplamda 25 telifli içerik üretilecek proje için tüm şehirlerden yazarları katkıları için davet ediyoruz. Başvuru formuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bizimle çalışmak isteyen yazarları 5 Ocak 2023 tarihinde, 19.00-20.30 arasında gerçekleştirilecek çevrimiçi editoryal bilgilendirme toplantısına bekliyoruz.

Argonotlar’ın “Sanat Haberciliğini ve Eleştirisini Yerelden Geliştirmek”, bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kütüphane

Ali Şentürk'ün PG Art Gallery'deki "Aklın Üzerinde bir Sessizlik" sergisinin metni Argonotlar Kütüphanesinde.

Eleştiri

Huo Rf’nin son dönem üretimlerini bir araya getiren Versus Art Project'te gerçekleşen "Hareket Alanı" başlıklı kişisel sergisi utançtan utanmamak için bir alan açıyor.

Duyurular

Yazarak Kuirleştirmek projesi 20 Haziran'da İzmir'de yüz yüze gerçekleşecek yazı atölyesi etkinliğiyle devam ediyor. Etkinlik için başvuru formu açıldı.

Eleştiri

Öğrencilik yıllarını da Ankara'da geçirmiş olan Mertcan Karakuş'la şehrin çağdaş sanat mekânlarında geçmişe ve bugüne aynı anda bakan bir gezinti.