Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Duyurular

Argonotlar yeni sanat yazarlarını ve kültür muhabirlerini arıyor!

2023 yılı boyunca toplamda 25 telifli içerik üretilecek proje için tüm şehirlerden yazarları katkıları için davet ediyoruz.

Çevrimiçi sanat yayını Argonotlar olarak “Sanat Haberciliğini ve Eleştirisini Yerelden Geliştirmek” başlıklı projemiz kapsamında yerel sanat topluluklarına dair eleştiri yazmak ve söyleşiler hazırlamak isteyen sanat yazarlarına ve kültür muhabirlerine alan açıyoruz.

2023 yılı boyunca toplamda 25 telifli içerik üretilecek proje için tüm şehirlerden yazarları katkıları için davet ediyoruz. Başvuru formuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bizimle çalışmak isteyen yazarları 5 Ocak 2023 tarihinde, 19.00-20.30 arasında gerçekleştirilecek çevrimiçi editoryal bilgilendirme toplantısına bekliyoruz.

Argonotlar’ın “Sanat Haberciliğini ve Eleştirisini Yerelden Geliştirmek”, bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Eleştiri

Ali Elmacı'nın Pilevneli Gallery'de gerçekleşen "Dudaklarımı Öp, Kalbimi Hançerle" sergisi üzerine Murat Alat'tan bir zihin egzersizi

Duyurular

Ecem Arslanay’ın direktörlüğünü üstlendiği “Yazarak Kuirleştirmek” adlı çevrimiçi konuşma ve atölye programı 31 Mayıs’ta başladı. Kayıt yaptırarak katılabileceğiniz etkinlikler haziran ayı boyunca sürecek.

Söyleşi

Hüseyin Aksoylu ile Art On Pera'da izleyiciyle buluşan "Manyetik" sergisini, doğa ve toplumsal düzen arasındaki ilişkinin eserlerine yansımasını konuştuk.

Kütüphane

SANATORIUM'da devam eden Çağla Köseoğulları’nın “Daireler Çizerek Sürekli Uçuyorlardı” başlıklı kişisel sergisinin küratör metni Argonotlar Kütüphanesinde.