Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Duyurular

Argonotlar yeni sanat yazarlarını ve kültür muhabirlerini arıyor!

2023 yılı boyunca toplamda 25 telifli içerik üretilecek proje için tüm şehirlerden yazarları katkıları için davet ediyoruz.

Çevrimiçi sanat yayını Argonotlar olarak “Sanat Haberciliğini ve Eleştirisini Yerelden Geliştirmek” başlıklı projemiz kapsamında yerel sanat topluluklarına dair eleştiri yazmak ve söyleşiler hazırlamak isteyen sanat yazarlarına ve kültür muhabirlerine alan açıyoruz.

2023 yılı boyunca toplamda 25 telifli içerik üretilecek proje için tüm şehirlerden yazarları katkıları için davet ediyoruz. Başvuru formuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bizimle çalışmak isteyen yazarları 5 Ocak 2023 tarihinde, 19.00-20.30 arasında gerçekleştirilecek çevrimiçi editoryal bilgilendirme toplantısına bekliyoruz.

Argonotlar’ın “Sanat Haberciliğini ve Eleştirisini Yerelden Geliştirmek”, bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilmektedir.

Abonelik alındı!

Bülten aboneliğinizi onaylamak için lütfen e-postanızı kontrol edin.

İlginizi Çekebilir

Eleştiri

"Yeni Materyalizm nedir" sorusundan yola çıkan dosyanın ikinci ve son yazısı yeni materyalist felsefeyle ilgili sanatçı ve yazarların görüşlerini bir araya getiriyor.

Eleştiri

Kültür sanat alanında istihdam edilmenin, kişisel tatmine ve kültürel sermaye birikimine zemin hazırladığı argümanı kültür işçilerinin emeklerini “incelikli” ve “estetik” bir şekilde görünmez kılıyor.

Eleştiri

GalataPerform’un 2012’den beri düzenlediği Yeni Metin Festivali 11. kez 26 Kasım-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. Festivalin bu yılki teması korkuydu. Korku, ama ne korkusu?

Eleştiri

İstanbul merkezli sanatçı topluluğu Yoğunluk'un mekâna özgü yerleştirmesi “Arayüz” 28 Ocak tarihine kadar Bilsart’ta deneyimlenebilir.