Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Eleştiri

İzmir’de tarihi Kemeraltı semtinde konumlanan sanat inisiyatifi Hayy Açık Alan, Ali Kanal ve Dilay Koçoğulları tarafından gerçekleştirilen Tissue_Lab 2.0 sergisine ev sahipliği yapıyor.

Eleştiri

İstanbul’da yaşayan İranlı sanatçı Nazlı Khoshkhabar'ın 14 Mayıs'a kadar sürecek ilk kişisel sergisi Türkiye sanatının çoğunlukla beyaz ve homojen yapısına yeni bir ses oluyor.

Eleştiri

Peruk Takan Kadınlar bize kadınlığın tekil bir hal olmadığını, kadınlık hallerinin çoğulluğunu hatırlatıyor. Normatif bir kadınlık algısı bağlamında olsa da o tekil “kadın”ı tekinsizleştiriyor.

Eleştiri

İlhan Sayın desende ısrar ettiği pratiğine yirmi yılı aşkın süredir devam ediyor. "İncir Ağacı" sergisi Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde 4 Haziran'a kadar görülebilecek.

Eleştiri

Bu yıl 8’incisi düzenlenen ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'nın sekiz yıldır değişim, dönüşüm en önemlisi de gelişimin olmadığı bir fuar olması üzerine.

Eleştiri

Kazım Şimşek “etin altındaki hikâyeyi ararken” çoğu zaman dramatik ama her zaman devingen olmayan bir etkinin peşine düşüyor. "Moral" Şimşek’in İstanbul’daki ilk kişisel sergisi.