Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Kütüphane

Volkan Kızıltunç'un İsrail'in Hayfa şehrindeki Hayfa Sanat Müzesi'nde açılan Bakış / The Look isimli sergisi üzerine Hayfa Sanat Müzesi şef küratörü Dr. Kobi Ben-Meir'in metni Argonotlar Kütüphanesi'nde.

Kütüphane

Türkiye'nin akademik eğitim almış ve ulusal ve uluslararası sergiler açmış ilk kadın fotoğrafçısı Yıldız Moran'a ölüm yıldönümünde daha yakından bakıyoruz.

Kütüphane

Summart'ta 19 Mart'a kadar görülebilecek Gerçekte Olmayan Şeylerin Zihinsel Tahayyülleri sergisinin küratörleri Nergis Abıyeva ve Uras Kızıl'ın sergi metni Argonotlar Kütüphanesi'nde.

Kütüphane

Bugün Türkiye heykel ve gravür sanatının öncü isimlerinden Ali Teoman Germaner’in ölüm yıl dönümü. Ahu Antmen’in yazısından ve sanatçıyla yaptığı söyleşiden tadımlık bir bölüm...

Kütüphane

Vahap Avşar “Müdahaleler” sergisiyle Yapı Kredi bomontiada'da izleyiciyle buluşurken Evrim Altuğ'un 2011'de sanatçı kataloğu için kaleme aldığı yazısı Kütüphane'de.

Kütüphane

Lara Fresko Madra'nın Protocinema’nın 10. yılı vesilesiyle gerçekleşen "Bir Zamanlar Kavranamayan" sergisi kapsamında kaleme aldığı metni Argonotlar Kütüphanesi'nde.

Kütüphane

Rita Mae Brown'ın 1972 yılında The Furies'de yayımlanan "Feminist Sanatçıya Bir Manifesto" yazarın kült romanı Yakut Orman'ın ilk kez Türkçede yayımlanması vesilesiyle Argonotlar Kütüphanesi'nde.

Daha fazla içerik