Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Duyurular

Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin ikincisi başlıyor

Medya sponsorlarından olduğumuz alternatif müzik ve teknoloji festivali Beats By Girlz’ün ikinci edisyonu 1-10 Kasım tarihleri arasında tüm şehre yayılıyor.

Beats By Girlz Türkiye Festivali

Müzikten teknolojiye, kreatif pek çok alanda tüm renklerin aynı canlılıkta parladığı bir dünya yaratan Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin ikincisi başlıyor. 1-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek festival konserler, konuşmalar ve atölyelerle şehrin her yerine yayılacak ve ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlayacak. 

Argonotlar bu yıl da Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin medya sponsoru.

Konserler 1-10 Kasım tarihleri arasında tüm şehirde ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Müzikten teknolojiye, kreatif pek çok alanda tüm renklerin aynı canlılıkta parladığı bir dünya yaratan Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin ikincisi başlıyor. 1-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek festival konserler, konuşmalar ve atölyelerle şehrin her yerine yayılacak ve ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlayacak. 

İstanbul’un bir yakasından diğerine uzanan lokasyonlarıyla şehir festivaline dönüşecek. Beats By Girlz Türkiye Festivali ikinci edisyonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Kültür ve Kültür AŞ’nin katkılarıyla 1-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalin ana destekçileri arasında Nescafe, RedBull, Vitruta, Mey Diageo ve Yves Rocher bulunuyor. Ayrıca Zuhal Müzik, festivalin sahne sponsorluğunu üstleniyor. Uluslararası destekçiler arasında British Council’ın yer aldığı festivalin programında atölyeler, konuşmalar ve konserler yer alıyor. Medya destekçileri Açık Radyo, Aposto, Argonotlar, artful living, calling, Dadanizm, dergy, Salçalı Gündem, Socrates Dergi, T24, Üretim Kaydı ve 20’lik olan festivale katılım ücretsiz. Programda yer alan atölyelere Beats By Girlz Türkiye web sitesinden kayıt oluşturarak katılmak mümkün. Konuşma ve konserlere katılım için herhangi bir kayda ihtiyaç duyulmuyor.

Şehrin her yerine yayılacak bir çağrı: #bufestivalbizim

Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin ikinci edisyonu, sarsıcı haberler ve zorluklarla gelen 2023 yılında eğlenmeye, dayanışmaya, her şeye rağmen güvenli bağlar kurmaya ve hayal kurmaya bir çağrı aslında. Her şeyi birlikte aşabileceğimizi kanıtlayan, umut veren kalabalıkları ‘‘Bu Festival Bizim’’ diyerek şehrin farklı yerlerinde yeniden bir araya getiren bir çağrı… Festival ikinci senesinde Yedikule Gazhanesi, İTÜ MİAM, İstanbul Kitapçısı, Metrohan, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Müze Gazhane’nin de yer aldığı mekanlarıyla tüm şehre yayılacak ve #BuFestivalBizim diyerek tüm katılımcılarını birlikte deneyimlemeye, öğrenmeye, düşünmeye, güçlenmeye ve eğlenmeye davet edecek.

‘‘Kalıpsız’’, ‘‘kuralsız’’ ve ‘‘önyargısız’’ bir şekilde ilerlerken güvende hissedeceğimiz alanlar yaratmanın önemini de bize hatırlatan Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin şehrin farklı noktalarına yayılacak bu ikinci edisyonunda yine birlikte hayal kuracak, birlikte üretecek ve birlikte eğleneceğiz. Dayanışmamızı güçlü kılan bu ‘‘birliktelikler’’ değil mi zaten?

Festivalde bu yıl da kafamızı kurcalayan, “beraber tartışsak keşke” dediğimiz konularda ilham verici konuşmalar, “bu konuyu gerçekten basitçe anlayabileceğim bir yol yok mu?” diye düşündüğümüz alanlarda atölyeler ve bizi ortak duygularda buluşturan, kimi zaman da özgün sesleriyle merakımızı pekiştiren müzisyenlerin konserleri yer alacak.

Birleşmiş Milletler Kız Çocuklarının Eğitim Girişimi Zirvesi’nin kapanış etkinliği Beats By Girlz Türkiye ev sahipliğinde

Beats By Girlz Türkiye Festivali bu yıl 2-3 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan Birleşmiş Milletler Kız Çocuklarının Eğitim Girişimi Zirvesi’nin de bir parçası oluyor ve zirvenin 3 Kasım’daki kapanış etkinliğinin ev sahipliğini üstleniyor. Gazeteci Hazal Sipahi’nin sunuculuğunu üstleneceği gecede Beats By Girlz Türkiye’nin tamamı kadınlardan oluşan Beats Band orkestrası dinamik bir repertuarla sahne alacak ve ardından sahneyi DJ performansı için Asena Hayal’e devredecek. Bu iş birliği kapsamında sanatçı Dilara Akbal’ın iki gün boyunca özel olarak gerçekleştireceği mural çalışması da ilk kez bu etkinlikte sergilenecek.

Müziğin coşkuyla yükseldiği yaratıcı bir platform

Festival kapılarını 1 Kasım Çarşamba günü Yedikule Gazhane’de gerçekleşecek şarkıcı, söz yazarı ve besteci Selin Sümbültepe ve güçlü yorumuyla Türkiye’de on yıllardır kadın müzisyenlere ilham veren Zuhal Olcay konserleriyle açacak. 4 Kasım Cumartesi günü son dönemin dikkat çeken genç müzisyenlerinden Bade Nosa, üç Yunan kadın müzisyen tarafından kurulan ve bu coğrafyanın müzikal zenginliğine, bu müziğin hassas ve karmaşık yapısına kulak veren Sinafi Trio ve ardından nostaljik Türkçe pop’un güçlü vokallerinden Eda Baba Müze Gazhane’de sahne alacak. 

5 Kasım Pazar günü festival dopdolu programıyla Müze Gazhane’de devam edecek. Alternatif müzik sahnesinin çokyönlü isimlerinden Özge Ürer’in performansının ardından Kürtçe geleneksel müziğine ait ezgileri kendine has üslubuyla yorumlayan Ruken Yılmaz sahne alacak. Geceyi caz, funk, R&B ve pop müzik yorumcusu, piyanist ve besteci Duygu Soylu’nun şarkılarıyla kapatacağız.

10 gün boyunca farklı günlere, saatlere ve mekanlara yayılacak olan konserler, festivalin birliktelik duygusunu da tüm şehirde hissedilir kılacak. Metrohan da festivalin sesinin yükseleceği noktalardan biri. Metrohan’da gerçekleşecek pop-up konserler kapsamında 6 Kasım Pazartesi günü Eda Sena Şenceylan nam-ı diğer Şenceylik ve 10 Kasım’da da dingin vokalleri ve özgün hikayeleriyle İdil Meşe sahne alacak. Pop-up konserlerin İstanbul Kitapçısı Kadıköy Şubesi’nde gerçekleşecek programı kapsamında ise Nergis Fırtına 6 Kasım Pazartesi, Sirel Tunay 10 Kasım Cuma günü bir konserle müzik severlerin karşısında olacak.

8 Kasım Çarşamba günü Müze Gazhane’de güçlü vokalleri ve melodik ezgileriyle Dilhan Şeşen sahne alacak ve ardından geleneksel Anadolu müziğinin, saykedelyanın, surf rock’ın ve post-punk’ın zıtlıklarını fütürist yaklaşımıyla bir araya getiren Gaye Su Akyol’un performansıyla gece sonlanacak.

9 Kasım Perşembe günü ise Cemal Reşit Rey Konser Salonu çok özel bir konsere ev sahipliği yapacak: Türkiye müzik sahnesinin önemli sanatçılarından Feryal Öney ve Jülide Özçelik’in büyülü sesleri Beats By Girlz Türkiye’nin bir sanatçı gelişim projesi olan Benim Şehrim Benim Sesim orkestrasına eşlik edecek.

#BuFestivalBizim diyerek yola çıkan Beats By Girlz Türkiye Festivali’nin ikinci senesinin programında müzikten yaratıcı endüstrilere, ilham veren spor olaylarından güzellik algılarına uzanan birbirinden zengin içeriklerin yer aldığı çeşitli konuşma ve atölyeler yer alacak. Bağımsız güzellik platformu Wonderflow platformunun kurucusu Valerie Dayan’ın moderatörlüğünü üstleneceği ‘‘Güzellik Dedikleri’’ adlı konuşma kapsamında dijital içerik üreticisi Cansu Dengey ve gazeteci yazar Seda Yılmaz ile birlikte yaygın güzellik algılarını tartışacağız. İlham Verenler konuşma serisi kapsamında ise başarılarıyla ‘‘ilham veren’’ iki isimle yollarımızı kesiştireceğiz: Spor yayıncısı Çağıl Özge Özkul’un moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumda milli voleybolcu İlkin Aydın ile spor dünyasının derinliklerine dalacak; serinin ikinci oturumunda da festival kapsamında da sahne alacak olan Gaye Su Akyol ile müzik kariyerinde bir yolculuğa çıkacağız. 10 güne yayılan programında Kate Lowes, Ufuk Önen, Ceylân Önalp, Başar Ünder, Gökçe Uygun, Damla Özenç, Cansel Aslan, Eren Şenkardeş, Ceylan Özgün Özçelik, Ezgi Baltaş ve Gizem Bayıksel gibi alanında öne çıkan isimlerle farklı başlıklar altında yeni tartışma alanları yaratmaya devam edecek Beats By Girlz Türkiye Festivali.

Festival Programı

1-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek festival konserler, konuşmalar ve atölyelerle şehrin her yerine yayılacak ve ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlayacak. 

Katılmak istediğiniz  atölyelere tıklayarak formu doldurabilir ve kayıt olabilirsiniz!

1 Kasım Çarşamba
19:00-20:00 Konser: Selin Sümbültepe @Yedikule Gazhane
20:30-22:00 Konser: Zuhal Olcay @Yedikule Gazhane

4 Kasım Cumartesi
12:00-13:00 Konuşma: Felaketlere Karşı Dayanışmayı Büyütmek Moderatör: Damla Özenç (This is Mana) // Cansel Aslan (Hatay Deprem Dayanışması), Eren Şenkardeş ve Taçmin Sarı (Kaf Kolektif) @Müze Gazhane T Atölye
13:00-14:30 Atölye: Aydan Uysal ile Hip Hop Dans Atölyesi: Hip Hop Ladies Turkey @Müze Gazhane Otopark -2
13:30-14:30 Konuşma: Yaratıcı Endüstrilerde Güvenli Alanlar Moderatör: Ezgi Karadayı // Ceylan Özgün Özçelik, Ezgi Baltaş, Gizem Bayıksel @Müze Gazhane T Atölye
15:30-16:30 Konuşma: Güzellik Dedikleri Moderatör: Valerie Dayan // Cansu Dengey, Seda Yılmaz @Müze Gazhane Otopark -2
17:00-18:00 Stand-up: Deniz Özturhan @Müze Gazhane Otopark -2
18:00-18:45 Konser: Bade Nosa @Müze Gazhane Açıkhava
19:00-20:00 Konser: Sinafi Trio @Müze Gazhane Açıkhava
20:30-22:00 Konser: Eda Baba @Müze Gazhane Açıkhava

5 Kasım Pazar
12:00-13:30 Atölye: Üretim Kaydı’yla Müzik Yolculuğunun Kaydını Tutmak: Esra Ece Kuleci, Konuk Konuşmacı: Simge Pınar @Müze Gazhane T Atölye
13:00-14:30 Atölye: Oryantal Dans Atölyesi: Burcu Bilgen @Müze Gazhane Otopark -2
14:00-15:00 Konuşma: Müziğe Nasıl Ulaşıyoruz?: Trendler ve Araçlar  Moderatör: Beril Sarıaltun (Beats By Girlz Türkiye) // Kate Lowes (Brighter Sound) Sinem Güven (Orchard) @Müze Gazhane T Atölye
15:00-16:30 Konuşma: #ilhamverenler Moderatör: Çağıl Özge Özkul, İlkin Aydın @Müze Gazhane Otopark -2 
17:00-18:00 Stand-up: Özge Özel @Müze Gazhane Otopark -2
18:00-18:45 Konser: Özge Ürer @Müze Gazhane Açıkhava
19:00-20:00 Konser: Ruken Yılmaz @Müze Gazhane Açıkhava
20:30-22:00 Konser: Duygu Soylu @Müze Gazhane Açıkhava

6 Kasım Pazartesi
15:00-17.00 Atölye: Burcu Koşar ile Sesini Keşfet – Burcu Koşar @İTÜ MİAM – İlhan Usmanbaş Konser Salonu

18:00-19:00 Pop-up konser: Nergis Fırtına @İstanbul Kitapçısı Kadıköy Şubesi
18:00-19:00 Konuşma: Kesişimde Ses: Dijitalleşme, Performans, Oyun Moderatör: Ceylân Önalp // Başar Ünder, Gökçe Uygun @Metrohan 

20:30 Pop-up konser: Şenceylik @Metrohan

7 Kasım Salı
10:00-12:00 Konuşma: Dolby Atmos Evreni  Moderatör: İdil Yentür Konuşmacılar: Ayşe Yörükoğlu, Hakan Kurşun, Ufuk Önen @İTÜ MİAM – Altar Salonu

13:00-15:00 Atölye: Ufuk Önen ile Miks Kritik Kliniği @İTÜ MİAM – Altar Salonu 

13:00-16:00 Atölye: Dolby Atmos Evrenine Yolculuk. Yürütücüler: Ayşe Yörükoğlu, Oğuz Öz @İTÜ MİAM – Miam Ana Stüdyo 

 8 Kasım Çarşamba
19:00-20:00 Konser: Dilhan Şeşen @Müze Gazhane Açıkhava
20:30-22:00 Konser: Gaye Su Akyol @Müze Gazhane Açıkhava

9 Kasım Perşembe
20:30-22:00 Konser: Benim Şehrim Benim Sesim ft Feryal Öney, Jülide Özçelik @Cemal Reşit Rey Konser Salonu 

10 Kasım Cuma

18:00-19:30 Konuşma: #ilhamverenler Zeynep Ocak, Gaye Su Akyol @Metrohan

18:00-18:45 Pop-up konser: Sirel Tunay @İstanbul Kitapçısı Kadıköy Şubesi
20.30-21.30 Pop-up konser: İdil Meşe @Metrohan

Festival programında yer alan atölyelere buradan kayıt oluşturarak katılabilirsiniz.

Tüm festival programını festivalin web sitesinden inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Kütüphane

Zeyno Pekünlü’nün SANATORIUM’da gerçekleşen "Bütün Ahları" sergisinin metni Argonotlar Kütüphanesinde.

Eleştiri

Cem Örgen'in The Pill'de gerçekleşen "Yağmurun Riski" sergisini Anı Ekin Özdemir ele aldı.

Duyurular

Argonotlar ekibi olarak baharın gelişini kutlamak için hazırladığımız sergiler ve etkinlikler seçkisi karşınızda!

Duyurular

border_less ARTBOOK DAYS’in altıncı edisyonu, bu sene 3–5 Mayıs tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ev sahipliğinde gerçekleşiyor.