Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Duyurular

Deniz Kuyrukları Performansları 22-26 Mayıs’ta Arter’de

Deniz Kuyrukları Performansları, Jackie Matisse’in yeni sergisi “Uçurtma Zamanı” kapsamında 22-26 Mayıs tarihleri arasında her akşam 19.30’da Arter’de.

Deniz Kuyrukları Performansları, Fotoğraf: Priscilla Roy

“Deniz Kuyrukları Performansları” başlıklı dans gösterisi, Jackie Matisse’in Uçurtma Zamanı adlı sergisiyle paralel etkinlikler kapsamında 22-26 Mayıs tarihleri arasında her akşam 19:30’da Arter’de gerçekleşecek. Matisse’in uçurtmalarını tüm göz alıcılıklarıyla Arter’in farklı alanlarında ilk kez boylu boyunca sergileyerek onlara bütünlüklü bir bakış sunan sergi bağlamındaki performans, sanatçının üretimlerinde de yer verdiği sezgisel süreçlere odaklanıyor. Katılımın ücretsiz ve kontenjanla sınırlı olduğu “Deniz Kuyrukları Performansları”na kayıt yaptırmak için biletler@arter.org.tr adresine mail atılabilir.

Arter’in 23 Mayıs’tan itibaren ziyarete açılacak Uçurtma Zamanı başlıklı yeni sergisi, Jackie Matisse’inuçurtmalarını tüm göz alıcılıklarıylabinanın yüksek ve alçak tavanlı, aydınlık ve karanlık farklı alanlarında ilk kez boylu boyunca sergileyerek onlara iç mekânda bütünlüklü bir bakış sunuyor.

Küratörlüğünü Gill Eatherley’nin üstlendiği Uçurtma Zamanı sergisiyle paralel etkinlikler kapsamında, hareket tasarımı ve yönetimini Polly Motley’nin, video ve canlı görüntü tasarımını Molly Davies’in üstlendiği “Deniz Kuyrukları Performansları” adlı dans gösterileri de gerçekleştirilecek. Jackie Matisse’in de üretiminde yer verdiği sezgisel süreçlere odaklanan performanslar, Arter binasının farklı alanlarına yayılan serginin geçmişi ve bugünüyle bağlantılar kuracak. 22, 23, 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerindeher akşam saat 19:30’da Arter’de ücretsiz olarak gerçekleşecek gösterilerde, Catherine Shannon tarafından tasarlanan haute couture kostümler, dansçıları başka dünyalara ve başka varoluşlara taşıyacak. Teknik uygulamasını Philip Roy’un yaptığı gösteride dansçı olaraksa Barış Diker, Beste Demir, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Ançel, Gizem Seçkin ve Halil İbrahim Aygün yer alacak. Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu gösteriye kayıt yaptırmak için biletler@arter.org.tr adresine mail atılabilir.

İlginizi Çekebilir

Eleştiri

Huo Rf’nin son dönem üretimlerini bir araya getiren Versus Art Project'te gerçekleşen "Hareket Alanı" başlıklı kişisel sergisi utançtan utanmamak için bir alan açıyor.

Duyurular

Yazarak Kuirleştirmek projesi 20 Haziran'da İzmir'de yüz yüze gerçekleşecek yazı atölyesi etkinliğiyle devam ediyor. Etkinlik için başvuru formu açıldı.

Eleştiri

Öğrencilik yıllarını da Ankara'da geçirmiş olan Mertcan Karakuş'la şehrin çağdaş sanat mekânlarında geçmişe ve bugüne aynı anda bakan bir gezinti.

Gündem

15 Nisan 2024'te yaşamını yitiren Gani Met'in ardından: "Ne sadece bir aktivist, ne sadece bir performans sanatçısı, ne sadece seks işçisi, ne sadece bir...