Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

İş İlanları

İş ilanı: Pera Müzesi, Öğrenme Programları Sorumlusu arıyor

Pera Müzesi, bünyesinde görev almak üzere Öğrenme Programları Sorumlusu arıyor.

Kapılarını 2005 Haziran ayı başlarında açan Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın, kentin bu seçkin noktasında kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla hayata geçirdiği geniş kapsamlı bir kültür girişiminin ilk adımıdır. Bu projede bir ‘müze-kültür merkezi’ işlevini üstlenen Pera Müzesi için, 1893 yılında mimar Achille Manoussos’un İstanbul’un gözde semti Tepebaşı’nda inşa ettiği yapı, Mimar M. Sinan Genim tarafından tümüyle elden geçirilerek çağdaş donanımlı bir müzeye dönüştürülmüş ve hizmete sunulmuştur.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait “Oryantalist Resim”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarını ve bu koleksiyonların temsil ettiği değerleri; sergiler, yayıncılık ürünleri, sözlü etkinlikler, film gösterimleri, öğrenme programları ve bilimsel çalışmalar aracılığıyla kamuyla paylaşan, gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan Pera Müzesi, süreli sergileriyle de dünya sanatının önemli isimlerini ağırlamaktadır.

Aralarında Tate Britain, Victoria ve Albert Müzesi, St. Petersburg Rus Devlet Müzesi, JP Morgan Chase Koleksiyonu, New York School of Visual Arts, Maeght Vakfı gibi dünyanın önde gelen müze, koleksiyon ve vakıflarıyla ortak projeler üreten Pera Müzesi, düzenlediği dönemli sergilerle, Jean Dubuffet, Henri Cartier-Bresson, Rembrandt, Niko Pirosmani, Josef Koudelka, Joan Miró, Akira Kurosawa, Marc Chagall, Pablo Picasso, Fernando Botero, Frida Kahlo, Diego Rivera, Goya, Manolo Valdés, Andy Warhol, Cecil Beaton, Alberto Giacometti, Giorgio de Chirico, Sergey Parajanov gibi dünyanın usta sanatçılarının yapıtlarını ülkemiz sanatseverleriyle buluşturmuştur. Açıldığından bugüne her yıl ulusal ve uluslararası eğitim ve sanat kurumlarıyla işbirliği yaparak genç sanatçıları destekleyen sergiler de düzenleyen Pera Müzesi, tüm sergilerini kitaplar, sözel etkinlikler ve öğrenme programlarıyla da zenginleştirmektedir. Dönemsel programları ve etkinlikleriyle dikkat çeken Pera Film ise ziyaretçilere ve sinema meraklılarına, klasiklerden bağımsız filmlere, animasyon ve belgesellere uzanan, kimi zaman sergilere paralel kapsamlı gösterimler düzenlemektedir.

Kuruluşundan günümüze gerçekleştirdiği etkinliklerle Türkiye’nin en nitelikli, öncü ve sevilen müzelerinden biri haline gelen Pera Müzesi kentin bu çok canlı bölgesinde kapsamlı ve çağdaş bir müze-kültür merkezi olarak hizmet vermektedir.

Pera Müzesi bünyesinde görev almak üzere Öğrenme Programları Sorumlusu pozisyonunda işe alım yapılacaktır.

Aranan Nitelikler:

 • Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun,
 • Kültürel ve sanatsal etkinliklerin farklı alanlarına ilgi duyan ve takip eden,
 • Alanında en az 5 yıllık deneyim sahibi,
 • Çok iyi derecede İngilizce dil seviyesine sahip,
 • Çok yönlü çalışma becerisi olan ve iş takibi kuvvetli, yenilikçi,
 • Analitik düşünme becerisi ve çözüm odaklı yaklaşım,
 • Çocuk grupları ile çalışma konusunda deneyimli,
 • Ekip çalışmasına yatkın, zaman yönetimi yetkinliklerini pratik edebilen,
 • Yaratıcı, çözüm odaklı,
 • Planlama, organizasyon ve operasyon becerilerine sahip,
 • İletişime açık, çözüm odaklı ve pozitif bir bakış açısına sahip,
 • Girişimcilik ve inovasyon konuları ile ilgili,

İş Tanımı:

 • Okul grupları, özel eğitim grupları, huzurevi sakinleri, yetişkinler, çocuklar ve gençlere veya özel günlere yönelik süreli ve süresiz sergilerle paralel içerik oluşturmak, operasyonel planlaması, organizasyonu ve koordinasyonunu belirleyerek hedeflere göre yürütülmesini sağlamak,
 • Yüzyüze çevirimiçi “Pera Engelsiz Atölyeleri” düzenlemek, koordinasyonunu sağlamak,
 • Atölye programlarını; metin, görsel, web sitesinde ve bilet satış mecralarında paylaşılacak tüm içeriği ve malzemeleri temin ederek hazırlamak,
 • Atölyelerde düzenli işbirliği yapılacak sanatçı/eğitmen/kurumlar ile iletişim ve koordinasyonu sağlayarak, düzenli olarak farklı eğitmen , sanatçı ve vakıflarla çalışmak,
 • Etkinliklerin eş zamanlı olarak çevrimiçine açılması ve yayınlama/bilet operasyonunun yürütülmesi,
 • Yenilikçi öğrenme sistemleri hakkında bilgi araştırmaları yapmak ve periyodik olarak bunları müze yönetimine aktarmak,
 • Atölyelerde rehberli sergi turu ve atölye yürütücülük hizmetlerini koordine etmek ya da bizzat uygulamak,
 • Sanal Gerçeklik Deneyimi ve deneyimde görev alan rehberlerin koordinasyonunu sağlamak, ziyaretçi memnuniyetini sağlamak,
 • Öğrenme programlarının iletişim materyalini hazırlamak, İletişim stratejilerine katkıda bulunmak,
 • Yıllık bütçe ve iş hedeflerine göre yapılan etkinlik ve eğitimlerin bütçe ve hedef raporlarının planlanan /gerçekleşen hazırlanması/ yönetime raporlanması.

Başvuru Bilgisi

Suna ve İnan Kıraç Vakfı birlikte çalıştığı, hizmet verdiği bireylerin refahını korumaya, geliştirmeye ve onlar için güvenli alanlar yaratmaya kararlıdır; tüm çalışan ve gönüllülerinden bu taahhüdü gerçekleştirmelerini bekler. Vakfın amaç ve ilkeleriyle bağdaşmayan davranışlar konusunda sıfır tolerans politikasına sahiptir. Suna ve İnan Kıraç Vakfı ayrıca çocuk güvenliği standartları ve ilkelerini de kabul eder ve bu ilkeleri kurum çalışmalarında anaakımlaştırır. Seçilen tüm adayların bu standartlara ve ilkelere uymaları beklenir; bu nedenle adaylar referans kontrolü  sürecinden geçeceklerdir.

Başvurular gamze.bilgili@svikv.org.tr adresine yapılacaktır. Son başvuru tarihi: 23.02.2024


Argonotlar İş İlanları

İş ilanınızın Argonotlar’da yer almasını istiyorsanız info@argonotlar.com adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Eleştiri

Hara, ilk grup sergisinde Sena Başöz, İnci Furni, Ekin Kano, İrem Nalça ve Cansu Yıldıran'ın "güvenli alan" fikrinden hareketle ürettikleri eserlerini bir araya getiriyor.

Kütüphane

Selçuk Demirel'in Bir Ağacın Altında kitabının sunuş metni Argonotlar Kütüphanesinde.

Söyleşi

2018’den bu yana genç sanatçıların üretim süreçlerini desteklemek amacıyla ALİKEV tarafından oluşturulan Genç Sanatçı Fonu dönem sonu sergisini “Tanıklık” temasıyla hayata geçirdi.

İş İlanları

Zilberman, bünyesinde görev almak üzere Program Yöneticisi arıyor.