Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Gündem

İstanbul Modern Mona Lisa sergisiyle açılıyor

İstanbul Modern’in Karaköy’deki yeni binasının mimarı Pritzker ödüllü Renzo Piano.

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak 2004 yılında Karaköy’de kurulan İstanbul Modern, Galataport projesi nedeniyle yenilenmek üzere 2018 yılında Şişhane’deki geçici mekânına taşınmıştı. Geçici mekân da bu yılın Şubat ayında Karaköy’deki binasına geri taşınmak üzere kapatıldı.

İstanbul Modern yakında Karaköy’deki yeniden kapılarını açacak. Müzenin yeni binası, Centre Pompidou, Whitney Müzesi, Centro Botín, Beyeler Vakfı Müzesi gibi uluslararası pek çok müze ve sanat kurumunu tasarlayan, Pritzker ödüllü mimar Renzo Piano imzasını taşıyor.

1 Nisan’ı bir yana bırakacak olursak halen İstanbul Modern’in ne zaman ve hangi sergiyle açılacağını bilmiyoruz. Umarız en kısa zamanda İstanbul Modern’e kavuşuruz. Mona Lisa’ya ve Da Vinci’ye de Argonotlar olarak sevgilerimizi iletiyoruz. #1Nisan

Abonelik alındı!

Bülten aboneliğinizi onaylamak için lütfen e-postanızı kontrol edin.

İlginizi Çekebilir

Eleştiri

"Yeni Materyalizm nedir" sorusundan yola çıkan dosyanın ikinci ve son yazısı yeni materyalist felsefeyle ilgili sanatçı ve yazarların görüşlerini bir araya getiriyor.

Eleştiri

Kültür sanat alanında istihdam edilmenin, kişisel tatmine ve kültürel sermaye birikimine zemin hazırladığı argümanı kültür işçilerinin emeklerini “incelikli” ve “estetik” bir şekilde görünmez kılıyor.

Eleştiri

GalataPerform’un 2012’den beri düzenlediği Yeni Metin Festivali 11. kez 26 Kasım-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. Festivalin bu yılki teması korkuydu. Korku, ama ne korkusu?

Eleştiri

İstanbul merkezli sanatçı topluluğu Yoğunluk'un mekâna özgü yerleştirmesi “Arayüz” 28 Ocak tarihine kadar Bilsart’ta deneyimlenebilir.