Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Gündem

İstanbul Modern Mona Lisa sergisiyle açılıyor

İstanbul Modern’in Karaköy’deki yeni binasının mimarı Pritzker ödüllü Renzo Piano.

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak 2004 yılında Karaköy’de kurulan İstanbul Modern, Galataport projesi nedeniyle yenilenmek üzere 2018 yılında Şişhane’deki geçici mekânına taşınmıştı. Geçici mekân da bu yılın Şubat ayında Karaköy’deki binasına geri taşınmak üzere kapatıldı.

İstanbul Modern yakında Karaköy’deki yeniden kapılarını açacak. Müzenin yeni binası, Centre Pompidou, Whitney Müzesi, Centro Botín, Beyeler Vakfı Müzesi gibi uluslararası pek çok müze ve sanat kurumunu tasarlayan, Pritzker ödüllü mimar Renzo Piano imzasını taşıyor.

1 Nisan’ı bir yana bırakacak olursak halen İstanbul Modern’in ne zaman ve hangi sergiyle açılacağını bilmiyoruz. Umarız en kısa zamanda İstanbul Modern’e kavuşuruz. Mona Lisa’ya ve Da Vinci’ye de Argonotlar olarak sevgilerimizi iletiyoruz. #1Nisan

İlginizi Çekebilir

Duyurular

WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'un üçüncü edisyonuna davetlisiniz!

Eleştiri

Hara, ilk grup sergisinde Sena Başöz, İnci Furni, Ekin Kano, İrem Nalça ve Cansu Yıldıran'ın "güvenli alan" fikrinden hareketle ürettikleri eserlerini bir araya getiriyor.

Kütüphane

Selçuk Demirel'in Bir Ağacın Altında kitabının sunuş metni Argonotlar Kütüphanesinde.

Söyleşi

2018’den bu yana genç sanatçıların üretim süreçlerini desteklemek amacıyla ALİKEV tarafından oluşturulan Genç Sanatçı Fonu dönem sonu sergisini “Tanıklık” temasıyla hayata geçirdi.