Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

17. İstanbul Bienali

17. İstanbul Bienali paralel sergiler listesi

Birbirinden farklı mekânlarda, 17. İstanbul Bienali’yle eşzamanlı olarak düzenlenen sergiler bir arada.

17. İstanbul Bienali’nin ziyarete açık olduğu 17 Eylül ve 20 Kasım 2022 tarihleri arasında, farklı kurumlar tarafından bienalle eşzamanlı düzenlenen etkinliklerin bir listesidir. Etkinlikler, etkinlik sahibi kurumların adlarına göre alfabetik olarak düzenlenmiştir.

For English, click the banner above

Abdülmecid Efendi Köşkü

  • İsmi Lâzım Değil / Grup sergisi
  • 20 Eylül – 11 Aralık

Sanatçılar: Murat Akagündüz, Mehtap Baydu, Tosun Bayrak, Deniz Bilgin, Vivian Van Blerk, Berlinde De Bruyckere, Peter Buggenhout, Jonas Burgert, Melis Buyruk, Hera Büyüktaşciyan, Canan, Taner Ceylan, Petah Coyne, Gelıtın, Larry Gianettino, Anna Gıllespie, Luca Giordano, Anthony Goıcolea, Malene Hartmann Rasmussen, Li Hui, Ahmet Doğu İpek, Jennifer İpekel, Ann Veronica Janssens, Sam Jinks, Georges Kiourtzian, Lıttlewhitehead, Jean Lurçat, Wendy Mayer, Alesco Mouysset, İrem Nalça, Michel Nedjar, Roxy Paine, Jean-Luc Parant, Patricia Piccinini, Marc Quinn, Necla Rüzgar, Ekin Saçlıoğlu, Santissimi, Carolein Smit, Agus Suwage, Atilla Szűcs, Yaşam Şaşmazer, Katerina Undo, Maarten Vanden Eynde, Marion Verboom, Hugo Wilson, Russell Wrankle, Pınar Yolaçan, Türk Gölge Oyunu Sanatçıları

Küratörler: Selen Ansen & Brigitte Pitarakis

Düzenleyen: Koç Holding

Ziyaret Bilgileri: www.koc.com.tr/medya-merkezi/haberler

ADAS

  • Yolculuk / Kişisel sergi
  • 9 Ekim – 5 Kasım

Küratör: Kerem Malikler

Sanatçı: Utku Dervent

Ziyaret Bilgileri: www.adas.ist

Adalar Çocuk & Gençlik Orkestrası

  • Konser
  • 9 Ekim, 17.00

Sanatçılar: Ada Delal Çelik, Alara Şenol, Amanda Elena Başyiğit, Aras Sulanç, Aylin Gürel, Ayşe Üner, Ayşe Nur Çiftcioğlu, Çınar Bora Deniz, Ahmet Çelik, Ege Cavıldak, Ege Koçak, Elifsu Ceylan, Eren Çiftcioğlu, Furkan Ekinci, Gizem Coşar, Gülay Kayaoğlu, Hande Coşar, Kübra Arlı, Mehmet Emre Köse, Melani Özkorkmaz, Melis Malçuk, Nihal Uygur, Nilay Kayaoğlu, Ömer Nama, Sema Doğan, Tuana Bozkurt, Yunus Bora, Ali Tuna Kızılırmak, Arda Kaya Arda, Yıldırım Aslınaz, Vural Diran Akça, Mir Dengir Çiftcioğlu, Tugan Ahad

Müzik Direktörü: Özüm Günöz

Ziyaret Bilgileri: Müze Gazhane

Akbank Sanat 

  • Kırk Kapılı Oda: Günümüz Sanatçıları Sergilerinin 40 Yılı / Grup sergisi
  • 10 Eylül – 19 Kasım

Küratör: Hasan Bülent Kahraman

Ziyaret Bilgileri: www.akbanksanat.com

AKARETLER NO:55 

  • Island Hoping / Kişisel sergi
  • 9 Eylül – 16 Ekim

Sanatçı: Christina Dimitriadis

Küratör: Begüm Güney

Ziyaret Bilgileri: www.akaretler.com.tr

Anna Laudel

  • Hiçbir Yer / Kişisel sergi
  • 8 Eylül – 4 Aralık

Sanatçı: Mehmet Sinan Kuran

Ziyaret Bilgileri: annalaudel.gallery

Ark Kültür

  • Metamorphosis and metaphors, a dialogue on minor aesthetics / Grup sergisi
  • 11 Eylül – 20 Kasım

Sanatçılar: Reuven Israel, Elif Kamışlı, Ege Kanar, Panos Tsagaris

Küratör: Christian Oxenius

Ziyaret Bilgileri: www.arkkultur.org

Arter

  • Sessiz Yankılar: Notre-Dame / Çok kanallı ses yerleştirmesi
  • 13 Eylül – 4 Aralık

Sanatçı: Bill Fontana

  • Io’nun Yeni Sesi / Kişisel sergi
  • 10 Mart – 4 Aralık

Sanatçı: Bill Fontana

Küratör: Melih Fereli

  • OyunBu / Grup sergisi
  • 17 Şubat 2022 – 9 Nisan 2023

Sanatçılar: Gökçen Dilek Acay, Nevin Aladağ, Volkan Aslan, Selim Birsel, Barbara Bloom, Rada Boukova, Luchezar Boyadjiev, Claus Böhmler, Handan Börüteçene, George Brecht, Fatma Bucak, Jacob Dahlgren, Cevdet Erek, Ayşe Erkmen, Ceal Floyer Hreinn Friðfinnsson, İnci Furni, Leylâ Gediz, Şakir Gökçebağ, Asta Gröting, Carla Guagliardi, Kristján Guðmundsson, Deniz Gül, Nilbar Güreş, Karl Horst Hödicke, Jytte Høy, Peter Hutchinson, IRWIN (Miran Mohar), Pravdoliub Ivanov, Rolf Julius Žilvinas Kempinas, Gunilla Klingberg, Žolt Kovač, George Maciunas, Jonathan Monk, Sirous Namazi, Navid Nuur, Füsun Onur, Erkan Özgen, Serkan Özkaya, Ebru Özseçen, Michal Pěchouček, Goran Petercol, Sophia Pompéry, Anni Rapinoja, Dieter Roth, Sai (Chen Sai Hua Kuan), Karin Sander, Erinç Seymen, Hassan Sharif, Stuart Sherman, Viktor Takáč, Cengiz Tekin, Andrea Tippel, Kata Tranker, Gabriela Vanga, Mariana Vassileva, Stefan Wewerka, Maaria Wirkkala.

Küratör: Emre Baykal

  • Locus Solus / Grup sergisi
  • 31 Mart – 31 Aralık

Sanatçılar: Murat Akagündüz, Jananne Al-Ani, Halil Altındere, Maddalena Ambrosio, Yüksel Arslan, Claus Böhmler, Xuefeng Chen, Tacita Dean, Osman Dinç, İnci Eviner, Thomas Geiger, Jytte Høy, Ahmet Doğu İpek, Eva Jospin Ella Littwitz, Miklós Onucsán, Panamarenko, Sarkis, Yehudit Sasportas, Erinç Seymen, Bülent Şangar, Yaşam Şaşmazer, Cengiz Tekin, Endre Tót, Thu Van Tran, Mariana Vassileva, Werner Zellien.

Küratör: Selen Ansen

  • Başımızda Siyahtan Bir Hâle / Kişisel sergi
  • 19 Mayıs 2022 – 29 Ocak 2023

Sanatçı: Ahmet Doğu İpek

Küratör: Selen Ansen 

  • Koyun Koyuna / Grup sergisi
  • 19 Mayıs 2022 – 29 Ocak 2023 

Sanatçılar: Ahu Akgün, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, Ann Antidote, Yüksel Arslan, Volkan Aslan, Ece Bal, Başak Bugay, Gökhan Deniz, Şükriye Dikmen,Marlene Dumas, Emine Ekinci, Annika Eriksson, İnci Furni, Nazmi Ziya Güran, İhsan Cemal Karaburçak, Gizem Karakaş, Evrim Kavcar, Merve Kılıçer, Eva Kotátková, Jarosław Kozłowski, Can Küçük, Nevhiz, Lara Ögel, Aslı Özdoyuran, İz Öztat, Necla Rüzgar, Pierrick Sorin, Mladen Stilinović, Etem Şahin, Ali Emir Tapan, Defne Tesal, Begüm Yamanlar

Küratör: Eda Berkmen

Ziyaret Bilgileri: www.arter.org.tr

Art On İstanbul

  • Son 10 Yılın Çıkmış Soruları / Kişisel sergi
  • 10 Eylül – 11 Ekim

Sanatçı: Damla Sari

Küratör: İlayda Abdik

Ziyaret Bilgileri: www.artonistanbul.com

.artSümer

  • Emanet Zemin / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 12 Kasım

Sanatçı: Gözde İlkin

Küratör: Duygu Demir 

Ziyaret Bilgileri: www.artsumer.com/gallery

Asmalımescit Sanat Galerisi

  • Çağdaş İtalyan Sanatı / Grup sergisi
  • 1 Ekim – 30 Ekim

Sanatçılar: Giorgio Celiberti, Antonio Zucchiatti, Caneva Giancarlo, Carlo Fontana, Minya Mikic, Marvin, Andrea Vizzini, LAura Mircea, Lino Porrari, Alda Boscaro, Arlıa-Hamda Elmi.

Küratörler: Uğur Bekdemir, Morgan Caneva

Ziyaret Bilgileri: www.asmalimescit.com.tr

Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi

  • Boşluğu Biçimlendirmek/ Tülin Onat-51 Yılın Hikayesi / Kişisel sergi
  • 3 Ekim – 20 Kasım

Sanatçı: Tülin Onat

Küratör: Meral Bostancı

Düzenleyen: Beşiktaş Belediyesi

Ziyaret Bilgileri: besiktascagdas.com/besiktas-cagdas-sanat-galerisi/

Beyoğlu Union Française Binası

  • Bedenin Mücadele Alanıdır/ Grup sergisi
  • 9 Eylül – 31 Ekim

Sanatçılar: Nasan Tur, Elena Kovylina, Buğra Bilgen, Bouchra Khalilli, Hamra Abbas, Hale Tenger, Santiago Sierra, Aslı Çavuşoğlu, Halil Altındere, Gözde Türkkan, Hale Tenger, Ahmet Öğüt, Yasemin Özcan, Extramücadele, Fusun Onur, Murat Gök, Gülsün Karamustafa, Gözde Mimiko Türkkan, Zeren Göktan, İnci Eviner, Iman Issa, Hiwa K., Lawrance Abu Hamdan, Adrian Melis, Basim Magdy, Ali Kazma, Ege Berensel, Hasan Özgür Top, Claire Fontaine, Cengiz Çekil, Meriç Algün Ringborg, Cevdet Erek, Hera Buyuktaşçıyan, Banu Cennetoğlu, Sesil Beatris Kalayciyan, Vahap Avşar, Elmas Deniz, Erinç Seymen, Erdal Duman, Zhou Tao, Mounir Fatmi, Hatice Güleryüz.

Küratör: Halil Atındere

Düzenleyen: Agah Uğur

Ziyaret Bilgileri: Asmalımescit Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:99, 34430 Beyoğlu/ İstanbul

Bilsart

  • FEZ GEZ / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 1 Ekim

Sanatçı: GuGuOu kolektifi

Ziyaret Bilgileri: www.bilsart.com

Borusan Contemporary

  • UVA: Kaosun Eşiği / Grup sergisi
  • 17 Eylül 2022 – 27 Ağustos 2023

Sanatçılar: United Visual Artists (UVA)

Küratör: Julia Kaganskiy

Ziyaret Bilgileri: www.borusancontemporary.com (Sadece haftasonları 10:00-19:00)

Bozlu Art Project

  • Umutsuz Bekleyiş / Kişisel sergi
  • 27 Eylül – 5 Kasım

Sanatçı: Ercan Akın

Ziyaret Bilgileri: www.bozluartproject.com

Brieflyart

  • Gürbüz Doğan Ekşioğlu Sergisi / Kişisel sergi
  • 4 Ağustos – 30 Eylül

Sanatçı: Gürbüz Doğan Ekşioğlu

Küratör: Nilgün Yüksel

  • İstanbul / Kişisel sergi (Street art performansı)
  • 4 Eylül – 12 Kasım

Sanatçı: Turbo

Küratör: Nilgün Yüksel

Ziyaret Bilgileri: www.brieflyart.com 

BüroSarıgedik 

  • 21. Yüzyıl için Abide / Grup Sergisi
  • 12 Eylül – 20 Kasım

Sanatçılar: Meriç Algün, Vahap Avşar, Gülsün Karamustafa, Erdem Taşdelen

Küratör: Esra Sarıgedik Öktem

Ziyaret Bilgileri: www.instagram.com/burosarigedik

C.A.M. Galeri 

  • Nude / Covered / Grup sergisi
  • 9 Eylül – 16 Ekim

Sanatçılar: Dieter Mammel, Eyhan Çelik, Gülfem Kessler, Nihal Martlı, Pelda Aytaş, Öykü Önal.

Ziyaret Bilgileri: www.camgaleri.com

Canavar’ın atölyesi

  • Entropi / Kişisel sergi
  • 13 – 24 Eylül

Sanatçı: Canavar

Ziyaret Bilgileri: Hasanpaşa mah. Hasanapaşa Mektebi sok. No:8, Kadıköy

Collect Gallery / Juma, Collect Gallery / Tophane

  • Atlama Taşları / Kişisel sergi
  • 15 Eylül – 10 Ekim

Sanatçı: Richard Bartle 

  • Beetopia,Chapter II / Kişisel sergi
  • 15 Ekim – 5 Kasım

Sanatçı: Gönül Nuhoğlu

Ziyaret Bilgileri: www.collect-gallery.com

Daire Sanat 

  • Açık Sanatçı Atölyeleri / Atölye gösterimi 
  • 25 Eylül – 25 Aralık

Sanatçılar: Seher Uysal, Meltem Sırtıkara

Küratör: Selin Söl

Ziyaret Bilgileri: www.dairesanat.com

Decollage Art Space

  • Yarını Bugün Seç / Oya Akman ile Tasarımda 50 Yıl / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 9 Ekim

Sanatçı: Oya Akman

Küratör: Mine Çağlar

Ziyaret Bilgileri: www.decollageartspace.com

Depo

  • Tanja Ostojić – Mis(s)placed Women? (2009-2022)
  • 15 Eylül – 30 Ekim

Sanatçılar: Teresa Albor, Lidija Antonović, Marta Nitecka Barche, Gaby Bila-Günther aka LADY GABY, Dagmara Bilon, Ines Borovac, Mia Bradić, Amy Bryzgel, David Caines, Nati Canto, Hiuwai Chan, Anaïs Clercx, Azad Colemêrg, Camilla Conocchi, Luciana Damiani, Nazlı Durak, Kathryn Fischer aka Mad Kate, Li Fu, Mahlet Ogbe Habte, Hieu Hanh Hoang Tran aka Hany Tea, Selma Hekim, Monika Janulevičiūtė, Karen Kipphoff, Ashley McNaughton, Valentina Medda, Susan Merrick, Branko Milisković, Persefoni Myrtsou, Roberta Weissman Nagy, Tanja Ostojić, Sigrid Pawelke, Vanessa Ponte, Darija S. Radaković, Rhea Ramjohn, Bahar Seki, Sabbi Senior, Alejandra Robles Sosa, Evdoxia Stafylaraki, Tan Tan, Mare Tralla, Tanya Ury, Katja Vaghi, Bojana Videkanić, Anastasio William, Hyla Willis, Jiachen Xu, Arzu Yayıntaş, Gülhatun Yıldırım, Gizem Yılmaz aka Epifani, Suzy van Zehlendorf, ve diğerleri.

Küratörler: Arzu Yayıntaş, Tanja Ostojić

  • GENE AYNI SENARYO
  • 15 Eylül – 28 Ekim

Sanatçı: Nira Pereg

Küratör: Vasıf Kortun

Ziyaret Bilgileri: https://www.depoistanbul.net/

Dirimart Dolapdere

  • Infinity Rhythm / Kişisel sergi 
  • 6 Eylül – 25 Eylül

Sanatçı: Jorinde Voigt

Dirimart Pera

  • Tunnel Vision / Kişisel sergi
  • 9 Eylül – 16 Ekim

Sanatçı: Canan Tolon

Dirimart X Yanköşe

  • Nirvana Tropicana
  • 17 Eylül – 20 Kasım

Sanatçı: Tomokazu Matsuyama

Ziyaret Bilgileri: dirimart.com/tr 

Dramaqueer Media

  • #hayırlaravesile / NFT Grup sergisi
  • 10 Ağustos – çevrimiçi sergilenmeye devam edecek

Sanatçılar: Pasifica Galaxia Aşırı, Volkan Eray, LCD Nina, Merve Sarıbardak, Serap Soyaltın, Hakan Tarhan

Düzenleyen: Dramaqueer Media Dijital Platformu 

Ziyaret Bilgileri: www.dramaqueermedia.com 

Ekavart Galeri

  • Geçerken / Kişisel sergi
  • 20 Eylül – 8 Ekim

Sanatçı: Balkan Naci İslimyeli

Küratör: Erkan Doğanay

Proje Koordinatörü: Gülfem Dedeoğlu

Düzenleyen: EKAV Vakfı 

Ziyaret Bilgileri: www.ekavartgallery.com/tr 

Elgiz Müzesi

  • Elgiz Koleksiyonu’nda “Mitler ve Hayaller” / Grup sergisi
  • 1 Eylül 2022 – 15 Ocak 2023

Sanatçılar: Darren Almond, Tomur Atagök, Olivier Blanckart, Daniele Buetti, Fernando Canovas, Loris Cecchini, Burhan Doğançay, Oleg Dou, Günther Förg, Murat Germen, Piero Gilardi, Fausto Gilberti, Alev Gözonar, Dennis (Mehmet) Gün, Özlem Günyol, Paul Hodgson, Bengü Karaduman, Kurucu Koçanoğlu, Azade Köker, Büşra Kölmük, Barbara Kruger, Danielle Kwaaitaal, David LaChappelle, Aimée Zito Lema, Mateo Maté, Guillermo Mora, Ozan Oganer, Pieter Ombregt, Hakan Onur, Alex Prager, Antonio Riello, Thomas Struth, Hiroshi Sugito, Yaşam Şaşmazer, Hale Tenger, Steinunn Thorarinsdottìr, Aslı Torcu, David Tremlett, Deniz Üster, Joana Vasconcelos, Halil Vurucuoğlu, Johannes Wohnseifer, Xavier Veilhan, Pınar Yolaçan, Pan Yue, Veljko Zejak, Nancy Atakan, Tomur Atagök, Gizem Candan, Murat Germen, Bengü Karaduman, Kurucu Koçanoğlu, Şevval Konyalı, Antonio Riello, Deniz Üster.

Küratör: Billur Tansel 

Ziyaret Bilgileri: elgizmuseum.org 

Evin Sanat Galerisi 

  • Obsidyen / Kişisel sergi
  • 4 Ekim – 12 Kasım

Sanatçı: Devin Yalkın 

Ziyaret Bilgileri: evin-art.com 

Evliyagil Dolapdere

  • Ten ve Ruh / Grup sergisi
  • 15 Eylül – 31 Aralık

Sanatçılar: Ahmet Duru, Alpin Arda Bağcık, Bahar Oganer, Burak Dak, Deniz Aktaş, Eda Gecikmez, Gözde İlkin, Gülşah Bayraktar, Mustafa Karasu & Şerif Karasu, Sadık Arı, Tarık Töre, Ümmühan Yörük, Yaşam Şaşmazer, Yuşa Yalçıntaş

Küratör: Beral Madra 

Ziyaret Bilgileri: www.muzeevliyagil.com/tr

Ferda Art Platform 

  • Kuşların Uğrak Yerleri / Kişisel sergi
  • 13 Ekim – 19 Kasım

Sanatçı: Hüseyin Aksoy 

  • Obscura Lucida / Kişisel sergi
  • 7 Eylül – 8 Ekim

Sanatçı: Murat Germen

Ziyaret Bilgileri: www.ferdaartplatform.com 

FAAR ART Galeri 

  • Tekinsiz Deniz / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 15 Ekim

Sanatçı: Coşar Kulaksız

Ziyaret Bilgileri: www.faarconcept.com 

GALERIST

  • Oblique / Kişisel sergi
  • 8 Eylül – 22 Ekim

Sanatçı: Şahin Kaygun

Küratör: Yekhan Pınargil

  • gözegöz / Kişisel sergi
  • 8 Eylül – 22 Ekim

Sanatçı: Serkan Özkaya

Ziyaret Bilgileri: www.galerist.com.tr

Galeri 77

  • İçerisi ve Dışarısı / Grup sergisi
  • 8 Eylül – 23 Ekim

Sanatçılar: Gayane Avetissian, Roman Kakoyan, Harut Mnatsakanyan, Arthur Tonakanyan

Küratör: Buğra Uzunçelebi

Ziyaret Bilgileri: www.galeri77.com

Galeri Bosfor

  • Nefes / Kişisel sergi
  • 9 Eylül – 28 Ekim

Sanatçı: Mithat Şen

Küratör: Gökşen Buğra

Ziyaret Bilgileri: www.galeribosfor.com

Galeri Nev İstanbul

  • Taşlaşmış Rüyalar / Grup sergisi
  • 9 Eylül – 29 Ekim

Sanatçılar: Murat Akagündüz, Sevinç Altan, Eda Aslan, Levent Aygül, Hera Büyüktaşçıyan, Ali Kazma, Ege Berensel

Küratör: Nilüfer Şaşmazer

Ziyaret Bilgileri: www.galerinevistanbul.com

Galeri 11.17

  • Belleğe Çağrılar / Grup sergisi
  • 28 Temmuz – 2 Ekim

Sanatçılar: Haydar Akdağ, Atilla Atala, Bengisu Bayrak, Aytaç Beyazgül, Merve Dündar, Öznur Eren, Osman Nuri iyem, Yasemin Keltek, Didem Ünlü.

  • Tepetaklak / Kişisel sergi
  • -Eylül’ün ilk haftası başlıyor demişler?

Sanatçı: Mustafa Horasan

Ziyaret Bilgileri: www.gallery1117.com

Gönül Lokantası

  • Future M / Kişisel sergi
  • 19 Ekim – 30 Ekim

Sanatçı: Käthe Wenzel

 Düzenleyen: PASAJ Bağımsız Sanat Alanı

 Ziyaret Bilgileri: www.cartoonorama.de

İMALAT-HANE

  • Girilmez / Grup sergisi
  •  10 Eylül – 10 Aralık

Sanatçılar: Can Küçük, Cem Örgen

  • Denk olmayan tabaklarda gravitonlar aramak / Kişisel sergi
  •  10 Eylül – 10 Aralık

Sanatçı: Guido Casaretto

Ziyaret Bilgileri: https://www.imalat-hane.com/

İMÇ

  • Başıboş Göz / Duo sergi
  • 22 Eylül – 12 Ekim

Sanatçılar: Merve Denizci – Doğancan Yılmaz

Düzenleyen: Sanat Atölyesi

Ziyaret Bilgileri: Atatürk Bulvarı Caddesi, İMÇ blokları, 6.blok. No.6637, Yavuz Sinan Mahallesi, Fatih

  • Gelecek Sergi için Bir Teklif
  • 22 Eylül – 12 Ekim

Sanatçılar: İrem Günaydın

Düzenleyen: Vitrin

Ziyaret Bilgileri: Atatürk Bulvarı Caddesi, İMÇ blokları, Blok No:5712, Yavuz Sinan Mahallesi, Fatih

İSTANBUL ’74

  • RASTLANTISAL ORMAN: Bir Okuma Odası Grup sergisi
  • 15 Eylül – 20 Kasım

Sanatçılar: Jonah Freeman & Justin Lowe

Küratör: Johan Kugelberg (Boo-Hooray)

Ziyaret bilgileri: Nef Bebeköy, Bebeköy Sitesi, Bebek-Beşiktaş

İstanbul Concept Gallery

  • 11. 10×10 / Grup sergisi
  • 12 Eylül – 8 Ekim

Sanatçılar: Kerem Ağralı, Civan Aydın, Sezayi Aydın, Banu Birecikligil, Saygun Dura, Ersin Gürtel, Badem Kocalar, Seydi Murat Koç, Sema Maşkılı, Gazi Sansoy

Küratör: Işık Gençoğlu

  • Remover of Obstacles’ / Kişisel sergi
  • 12 Ekim – 12 Kasım

Sanatçı: Su Alara Acerol

Küratör: Işık Gençoğlu

  • Paralel Hayvanlar/ Kişisel sergi
  • 15 Kasım – 10 Aralık

Sanatçı: Maria Roza

Küratör: Işık Gençoğlu

Ziyaret Bilgileri: www.istanbulconcept.com 

İstanbul İsveç Konsolosluğu

  • Innauguration of the Elgaland Vargaland Embassy in Istanbul / Sergi-Performans
  • 8 Ekim 14:00

Sanatçılar: Carl Michael von Hausswolff & Leif Elggren

Düzenleyen: İstanbul İsveç Konsolosluğu

Ziyaret Bilgileri: https://elgaland-vargaland.org/

İstanbul Macar Kültür Merkezi

  • Tuna Nehrinin Adalar Bölgesinden Sahaya Özgü Sanat / Grup sergisi
  • 16 Eylül- 20 Kasım

Sanatçılar: Andrea Pázmán, Erika Szőke, Gábor Gyenes, Andrea Pázmán, Erika Szőke, Gábor Gyenes

Küratör: Gábor Gyenes

Ziyaret Bilgileri: www.macarkulturmerkezi.com 

İş Sanat – Kibele Sanat Galerisi

  • Mustafa Pilevneli – Mavilerde 60 Yıl / Kişisel sergi
  • 22 Eylül

Sanatçı: Mustafa Pilevneli

Ziyaret Bilgileri: www.issanat.com.tr/sanat-galerileri

KAIROS Gallery 

  • Reimage: Morning After Dark / Grup sergisi
  • 14 Eylül- 16 Ekim

Sanatçılar: Can Akgümüş, Can İncekara, Ecem Yüksel, Gurur Birsin, Gülnihal Yıldız, Irmak Canevi, Metehan Törer, Murat Balcı, Murat Kahya, Murat Önen, Kazım Şimşek, Robert Mapplethorpe, Sezer Arıcı, Sebahattin Yüce, ŞANT, Uğur Ulusoy, Ümmühan Yörük

Ziyaret Bilgileri: www.gallerykairos.com

Karşı Sanat x Through The Window

  • Reimage: Morning After Dark / Grup sergisi
  • 2 Eylül – 1 Ekim

Küratör: Melis Bektaş

Sanatçılar: Ardıl Yalınkılıç, Emir Erkaya, Metehan Törer, Ünal Bostancı, SPNDEX, Vinita Gatne, Yasemin

Ziyaret Bilgileri: https://karsi.com/

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi

  • Kaçış Yolu / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 1 Ekim

Sanatçı: Oğuz Yalım

Düzenleyen: Kale Grubu

  • Toprak ve Sanat Çınarı Sergisi / Kişisel sergi
  • 1-30 Kasım

Sanatçı: Mustafa Tunçalp

  • Riya ve Latife / Kişisel sergi
  • 6 Ekim – 16 Ekim

Sanatçı: Osman Nuri İyem

Düzenleyen: 212 Photography İstanbul

Ziyaret Bilgileri: www.kaletasarimsanatmerkezi.org

Kalyon Kültür

  • İnsan Eli Değmiş / Grup sergisi
  • 16 Eylül – 17 Aralık

Sanatçılar: Evan Roth, Félix Luque & Iñigo Bilbao, François Quévillon, Kevin Cooley, Persijn Broersen & Margit Lukács, Sabrina Ratté, Volkan Kızıltunç

Küratör: Irmak & Ceren Arkman

Ziyaret Bilgileri: https://www.kalyonkultur.org/ 

Kasa Galeri

  • Hikâyeler yürür / Grup sergisi
  • 14 Eylül – 28 Ekim

Sanatçılar: Betül Aksu, Tayyibe Benek, Didem Erbaş & Ali Kanal, Dilara Göl, Özge Yağcı

Küratör: Emre Akaltın

Ziyaret Bilgileri: https://www.instagram.com/kasa_galeri/

Kendi Koleksiyonu

  • Tekrar Dönelim / Grup sergisi
  • 14 Eylül – 11 Ekim

Sanatçılar: Melike Abasıyanık, Şemsi Arel, Erol Akyavaş, Gökhun Baltacı, Mehtap Baydu, Deniz Bilgin, Selim Cebeci, Canan Dağdelen, Esma Ekiz, Candeğer Furtun, Leyla Gamsız, Eda Gecikmez, Kutlu Gürelli, Altan Gürman, Jennifer İpekel, Fatih Kahya, İbrahim Karakütük, Pelin Kırca, Nermin Kura, Işıl Kurmuş, Kyriaki Mavrogeorgi, Yıldız Moran, Beril or, Mübin Orhon, Ceylan Öztrük, Necla Rüzgar, Ayşegül Turan, Elif Uras, Serpil Mavi Üstün

Küratör: Galeri Nev

Ziyaret Bilgileri: https://galerinev.art/

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi

  • Su akar dilini bulur / Grup sergisi
  • 5 Ekim – 19 Kasım

Sanatçılar: Özgür Atlagan, Annabelle Binnerts, Ulufer Çelik, Eser Epözdemir, Giovanni Giaretta, Itamar Gov, Fatoş İrwen, Şafak Şule Kemancı, Merve Kılıçer, Marina Papazyan, Merve Ünsal, Müge Yılmaz

Küratör: Naz Kocadere

Ziyaret Bilgileri: http://kiraathane.com.tr/ 

Koli Art Space x Through The Window

  • Çark / Grup sergisi
  • 3 Eylül – 1 Ekim

Sanatçılar: 71 cm canavar travesti Kiki ggNash, Andru Suarez Rojas, Anto Lopez Espinoza, Aroth & DRTY, ceytengri, Damla Şahinbaş, Efe Durmaz, Elçin Acun & Mert Çağıl Türkay, el1fkk, Eloy Cruz del Prado, Elyla, Onur Karaoğlu, Prins Chris, Syntia

Küratörler: Elçin Acun, Yasemin

Düzenleyen: Through the Window

Ziyaret Bilgileri: www.koliartspace.com

KUNDURA Hafıza Arşiv ve Araştırma

  • Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya / Arşiv sergisi
  • Sürekli sergi

Küratör: Seda Yıldız

Proje Yöneticisi: S. Buse Yıldırım

Ziyaret Bilgileri: www.beykozkundura.com

Kurtuluş Rum İlkokulu

  • senin de yaran, Rosa / Grup sergisi – peformans ve kitap
  • 15 Eylül – 24 Ekim

Sanatçılar: Özgür Demirci, Alev Ersan, Gamze Hakverdi, Gordon Hall, Johanna Hedva (kitap), Gregory Whitehead, Amal Kenawy, Adelita Husni-Bey, Lata Mani & Nicholas Grandi, Jang Minseung.

Küratör: Pelin Uran 

Ziyaret Bilgileri: www.pelinuran.com

Labirent Sanat 

  • Kendileme / Grup sergisi
  • 22 Eylül – 8 Ekim

Sanatçılar: Damla Menteş, Hıdır Eligüzel, Jeff Oslo, Karbon, Kübra Ayyıldız, Met-İs, Nesrin İçen, Okyanus Çağrı Çamcı, Öner Başkan , Selman Akıl, Serhat Akavcı

Küratör: İsmet Doğan

Ziyaret Bilgileri: www.labirentsanat.com

  • Loop / Kişisel sergi
  • 13 Ekim – 19 Kasım

Sanatçılar: Serhat Akavcı

Ziyaret Bilgileri: www.labirentsanat.com

Martch Art Project

  • Bir Politikacıdan Duymak İstemediğim Her Şey / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 5 Kasım

Sanatçı: Mustafa Boğa

Ziyaret Bilgileri: www.martch.art

Mehmet Emin Ağa Yalısı

  • Âheste Çek Kürekleri Mehtâb Uyanmasın / Kişisel sergi
  • 16 Eylül – 16 Ekim

Sanatçı: Taner Ceylan

Ziyaret Bilgileri: www.tanerceylan.com

Merdiven Art Space

  • İpek Duben / Kişisel sergi
  • 12 Eylül – 30 Ekim

Sanatçı: İpek Duben

Ziyaret Bilgileri: www.merdivenartspace.org

Merkür Galeri

  • NE GAM BAKİ, NE DEM BAKİ / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 15 Kasım

Sanatçı: Mustafa Horasan

Ziyaret Bilgileri: www.merdivenartspace.org

Meşher

  • Ben Kimse. Sen de mi Kimsesin? / Grup sergisi
  • 14 Eylül 2022 – 12 Şubat 2023

Sanatçılar: Marina Abramović, Erol Akyavaş, Dieter Appelt, Koray Ariş, Eylül Aslan, Levent Aygül, Mehtap Baydu, Deniz Bilgin, Handan Börüteçene, Elina Brotherus, Betty Bui, Claude Cahun, Aslı Çavuşoğlu, Laurence Demaison, Lee Friedlander, Ryan Gander, Nan Goldin, Jessica Harrison, Camille Henrot, Charles Holland & Elly Ward, Talbot Hughes, John Isaacs, Fatoş İrwen, Gizem Karakaş, Nermin Kura, Marcantonio Raimondi Malerba, Bevis Martin & Charlie Youle, Radenko Milak, İz Öztat, İz & Ra, Evan Penny, Gerhard Richter, Necla Rüzgar, Stéphanie Saadé, Fabrice Samyn, Jenny Saville & Glen Luchford, Yusuf Sevinçli, Yaşam Şaşmazer, Ayça Telgeren, Defne Tesal, VOID

Küratör: Selen Ansen

Ziyaret Bilgileri: www.mesher.org

Mine Sanat Galerisi

  • Düşçü / Kişisel sergi
  • 8 Eylül – 8 Ekim

Sanatçı: Can Maden

Küratör: Ayşe Koçak

  • Cogeneration / Grup sergisi
  • 13 Ekim – 12 Kasım

Sanatçılar: Pierre Ajavon, Halil Akdeniz, Koray Ariş, Matthew Biederman, İsmet Doğan, Thomas Valianatos, Tomur Atagök, Timo Kahlen

Küratör: İpek Yeğinsü

Ziyaret Bilgileri: www.minesanat.com

Mixer

  • Boşluklar / Kişisel sergi
  • 9 Eylül – 15 Ekim

Sanatçı: Ahu Akgün

  • Kişisel sergi
  • 22 Ekim – 26 Kasım

Sanatçı: Merve Dündar

  • İmgelerin Yeni Grameri / Grup sergisi
  • 22 Ekim – 26 Kasım

Sanatçılar: Ali Kazma, Didem Erbaş, Gökçe Erhan, Gülçin Aksoy, Kıymet Daştan, Merve Ünsal, Murat Morova, Ozan Atalan, Yüksel Dal, Chong-ha Peter Lee

Küratör: Uras Kızıl

Ziyaret Bilgileri: www.mixerarts.com

No.HOT_L Istanbul 22 Proje Evi

  • No.HOT_L / Çokdisiplinli grup sergisi ve etkinlik dizisi
  • 6 – 19 Ekim

Sanatçılar: Nick Cave, Alexandru Cosarca, Georg Eckmayr, Amina Handke, Mikayla Heinke,  Judith Huemer, Gerda Lampalzer-Oppermann, Yuliya Lanina, Lisl Ponger, İpek Yeğinsü, Dennissa Young ve daha fazlası

Düzenleyen: Amina Handke, İpek Yeğinsü, FAD Prodüksiyon, Pasaj Bağımsız Sanat Alanı ve Avusturya Kültür Ofisi, İstanbul işbirliğiyle

Ziyaret Bilgileri: www.amina.at/nohotelno.hot_l@tutanota.com

OMM – Odunpazarı Modern Müze

  • Yas ve Haz / Grup sergisi
  • 7 Eylül 2022 – 30 Temmuz 2023

Sanatçılar: Ali İbrahim Öcal, Alpin Arda Bağcık, Annemarie Busschers, Asger Carlsen, Ayça Telgeren, Begüm Yamanlar, Bill Viola, Bruce Nauman, CANAN, Catherine Opie, Cindy Sherman, Elif Uras, Erdoğan Zümrütoğlu, Erwin Wurm, filip custic, Francesco Albano, Hicham Benohoud, Iiu Susiraja, İ. Ata Doğruel, İnci Eviner, John Coplans, Julian Opie, Lea Colombo, Mamali Shafahi, Mustafa Ata, Onur Mansız, Ömer Uluç, Pınar Yolaçan, Robert Mapplethorpe, Saelia Aparicio, Shadi Ghadirian, Sibel Horada, Theo Triantafyllidis, Universal Everything, Vito Acconci, Willi Dorner, Yüksel Arslan, Zhang Huan

Ziyaret Bilgileri: https://www.omm.art/ 

One Arc Gallery

  • Amorf / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 31 Ekim

Sanatçı: Rengin Altınalmaz

Ziyaret Bilgileri: www.onearcgallery.com 

Öktem Aykut

  • Désirée / Kişisel sergi
  • 9 Eylül – 5 Kasım

Sanatçı: Renée Levi

  • —- / İkili sergi
  • 13 Eylül – 13 Ekim

Sanatçılar: Renée Levi & Janiv Oron

Ziyaret Bilgileri: Akaretler, Sıraevler

Ziyaret Bilgileri: www.oktemaykut.com

Özyeğin Üniversitesi Pavilion Binası

  • Yaklaş 2030 | Co-Art Co-Act Projesi
  • 1 Mart – 31 Aralık

Sanatçı: Zekine Kundukan, Ali İbrahim Öcal, İlke Yılmaz, Burçak Balamber, Funda Alkan, Elmas Deniz, Can Akgümüş, İbrahim Koç, Ali Taptık, Murat Germen, Harun Atalayman, Ezgi Demirel, Saniye Dönmez, Şebnem Coşkun, Doğa Çakmakçı, Barış Çakmakçı

Küratörler: Özlem Bahadır, Okan Pala, Barış Çakmakçı, Ceyda Tahan, Doğa Çakmakçı, Sena Özgürcan

Ziyaret Bilgileri: https://www.yaklas.org/ 

Pâme (Özel Sergi Alanı)

  • Pâme X Ekim Acun: Erotik Şok / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 26 Eylül

Sanatçı: Ekim Acun

Küratör: Taylan Aygün

Düzenleyen: Pâme

Ziyaret Bilgileri: www.cometopame.com 

Pera Müzesi

  • Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni / Koleksiyon sergisi
  • Kalıcı sergi

Düzenleyen: Pera Müzesi

  • Ağırlık ve Ölçü Sanatı / Koleksiyon sergisi
  • Kalıcı sergi

Düzenleyen: Pera Müzesi

  • Osman Hamdi Bey: Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonu’ndan yapıtlarıyla yaşamı ve sanatı / Koleksiyon sergisi
  • Kalıcı sergi

Sanatçı: Osman Hamdi Bey

  • Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar / Karma sergi
  • Kalıcı sergi

Düzenleyen: Pera Müzesi

Ziyaret Bilgileri: https://www.peramuzesi.org.tr

Pera Palas Oteli

  • ARADA / Kişisel sergi
  • 22 Eylül – 5 Kasım

Sanatçı: Saygun Dura

Küratör: Ergin Çavuşoğlu

Düzenleyen: İstanbul Concept Gallery

Ziyaret Bilgileri: www.istanbulconcept.com

Pg Art Gallery

  • Es Ver Ses Ver / Kişisel sergi
  • 10 Eylül – 20 Ekim

Sanatçı: Günnur Özsoy 

Ziyaret Bilgileri: www.pgartgallery.com

Pi Artworks 

  • Bir Hatıradan Daha Fazlası / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 29 Ekim

Sanatçı: Gülay Semercioğlu 

Ziyaret Bilgileri: www.piartworks.com

Pilevneli Dolapdere

  • Jamming / Kişisel sergi
  • 13 Eylül – 15 Ekim

Sanatçı: Nevin Aladağ

Küratör: Adam Szymyczyk

  • Swarm / Kişisel sergi
  • 13 Eylül – 15 Ekim

Sanatçı: Serkan Sarıer

Ziyaret Bilgileri: https://www.pilevneli.com/

PİLOT Galeri 

  • Serbestlik Dereceleri / Kişisel sergi
  • 10 Eylül – 22 Ekim

Sanatçı: Ali Miharbi

Küratör: Azra Tüzünoğlu 

Ziyaret Bilgileri: www.pilotgaleri.com

Piramid Sanat

  • Kar yağarken ağlanmaz / Kişisel sergi
  • 14 Eylül – 20 Kasım

Sanatçı: Mehmet Özenbaş

Ziyaret Bilgisi: www.piramidsanat.com 

Protocinema

  • Yerinde Koşmak / Grup sergisi
  • 10 Eylül – 29 Ekim

Sanatçılar: Beatriz Santiago Muñoz, David Horvitz, Onur Karaoğlu

Düzenleyen: Protocinema

Mekân: İstiklal Mah. Piyalepaşa Bulvarı, Polat Piyalepaşa

  • Yerinde Koşmak Sergi Açılışı, Onur Karaoğlu Boşu Boşuna Katılımcı Performans & Protodispatch Lansmanı
  • 14 Eylül 2022, Çarşamba,17:00 – 20:00

Ziyaret Bilgileri: www.protocinema.org/tr

Rahmi M. Koç Müzesi

  • Dünya Bebekleri Sergisi / Müze daimi koleksiyonu ve süreli bağışlar
  • 28 Eylül – 30 Kasım

Küratör: Serra Kanyak

Ziyaret Bilgileri: http://www.rmk-museum.org.tr/istanbul/ana-sayfa 

Sakıp Sabancı Müzesi 

  • Agnes Denes – Yaşayan Piramit / Mekâna özgü eser
  • 13 Eylül 2022 – 29 Ocak 2023

Sanatçı: Agnes Denes

  • Tanzimattan Cumhuriyet’e Türk Resmi / SSM Resim Koleksiyonu
  • 13 Eylül 2022 – 31 Aralık 2023

Sanatçılar: Ahmet Zeki Kocamemi, Ahmet Ziya Akbulut, Ali Avni Çelebi, Cemal Tollu, Cevat Dereli, Elif Naci, Eşref Üren, Fausto Zonaro, Feyhaman Duran, Hale Asaf, Halife Abdülmecid Efendi, Halil Paşa, Hamit Görele, Hasan Vecihi Bereketoğlu, Hikmet Onat, Hoca Ali Rıza, Hüseyin Avni Lifij, Hüseyin Zekâi Paşa, İbrahim Çallı, İvan Konstantinoviç Ayvazovsk, İzzet Ziya, Mehmed Ali Laga, Mihri (Müşfik) Hanım, Namık İsmail, Nazmi Ziya Güran, Osman Hamdi Bey, Pierre-Désiré Guillemet, Ruhi Arel, Sabri Berkel, Sami Yetik, Süleyman Seyyid, Şefik Bursalı, Şeker Ahmed Paşa, Şeref Akdik, Şevket Dağ 

Küratör: Nazan Ölçer

Ziyaret Bilgileri: https://www.sakipsabancimuzesi.org 

Salt

  • Sahnede 90’lar / Grup sergisi
  • 15 Eylül 2022 – 12 Şubat 2023

Küratör: Amira Akbıyıkoğlu 

Ziyaret Bilgileri: www.saltonline.org

Sanat Kritik

  • Ben Yazar Suat Derviş’im / Grup sergisi
  • 1 Eylül – 30 Eylül

Sanatçılar: Derya Ülker, Emin Çelik, Eşref Yıldırım, Figen Aydıntaşbaş

Küratör: Eda Yiğit

Düzenleyen: Sanat Kritik ve İthaki Yayınları

Araştırma: Serdar Soydan ve Seval Şahin

Ziyaret Bilgileri: sanatkritik.com

Sanatorium

  • BİR TUTAM ZAPT EDİLEMEZ KARMAŞIKLIK / Grup sergisi
  • 9 Eylül – 12 Kasım

Sanatçılar: Kerem Ozan Bayraktar, Akhmat Biikanov, Evgeny Dedov, Mehmet Dere, Şafak Şule Kemancı, Çağla Köseoğulları, Kateryna Lysovenko, Yağız Özden, Sam Samiee, Sergen Şehitoğlu, Osman Sadi Temizel, Viron Erol Vert, Agnes Waruguru, Slavs and Tatars

Küratör: Misal Adnan Yıldız

Ziyaret Bilgileri: https://www.sanatorium.com.tr/tr

Sevil Dolmacı Art Gallery

  •  Angels in Your Head / Kişisel sergi
  • 19 Eylül – 22 Ekim

Sanatçı: Ross Bleckner

Küratör: Sevil Dolmacı

  • Geçmişin gün batımlarının masalsı renkleri nerede? / Kişisel sergi
  • 1 Ekim – 13 Aralık

Sanatçı: Ergin Çavuşoğlu

Küratör: Sevil Dolmacı

  • Tepetaklak / Kişisel sergi
  • 15 Eylül – 3 Ekim

Sanatçı: Ahmet Oran

Küratör: Sevil Dolmacı

Ziyaret Bilgileri: www.sevildolmaci.com.tr

Simbart Projects

  • Yeşil Karıncaların Düş Gördüğü Yer / Kişisel sergi
  • 9 Eylül – 29 Ekim

Sanatçı: Didem Erbaş

Ziyaret Bilgileri: http://www.simbartprojects.com/

Summart

  • Düş / Kişisel sergi
  • 7 Eylül – 7 Ekim

Sanatçı: Yiğit Can Alper

Küratör: Zeynep Bora

Ziyaret Bilgileri: http://www.summart.org/tr/

Taksim Sanat

  • Boşlukta Mevcut / Grup sergisi
  • 6 – 28 Eylül

Sanatçılar: Ali M. Demirel, Ardan Özmenoğlu, Aytaç Aybak, Buşra Tunç, Candaş Şişman, Çağrı Saray, Çınar Eslek, Fırat Engin, Murat Germen, Ramazan Can, Seda Boy, Vahap Avşar ve Volkan Kızıltunç

Küratör: Derya Yücel

Ziyaret Bilgileri: http://kultur.istanbul/ibb-taksim-sanat/

The Circle

  •  Ufuk / Kişisel sergi
  • 24 Ekim – 28 Kasım

Sanatçı: Ertuğ Uçar

Küratör: Bilge Bal

Ziyaret Bilgileri: thecircle-o.com

 The Pill

  •  Kısmet / Kişisel sergi
  • 8 Eylül – 8 Kasım

Sanatçı: Özlem Altın

Ziyaret Bilgileri: thepill.co/current-exhibition/kismet

Türk ve İslam Eserleri Müzesi

  • Cantica21 – Güneşi Keşfediyorduk / Kişisel sergi
  • 21 Ekim – 20 Aralık

Sanatçı: Diego Miguel Mirabella

Küratör: Salvatore Schirmo

Düzenleyen: İtalyan Kültür Merkezi

Ziyaret Bilgileri: https://iicistanbul.esteri.it

Versus Art Project

  • …Sunmaktan mutluluk duyar / Kişisel sergi
  • 15 Eylül – 23 Ekim

Sanatçı: Cem A.

Ziyaret Bilgileri: www.versusartproject.com

Vision Art Platform

  • Diken Üstünde / Kişisel sergi
  • 10 Eylül – 26 Ekim

Sanatçı: Leyla Emadi

Ziyaret Bilgileri: https://www.visionartplatform.co/

Yanköşe X Dirimart

  • Omuz Omuza Bölünmüşüz
  • Eylül 2022 – Mart 2023

Sanatçı: Tomokazu Matsuyama

Ziyaret Bilgileri: https://www.yankose.org/

Yapı Kredi Kültür Sanat

  • Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet / Grup sergisi
  • 9 Eylül 2022 – 2 Ocak 2023

Sanatçılar: Forensic Architecture, Larissa Araz, Adalet Atlası, Sevgi Aka, Babi Badalov, Savaş Boyraz, Mustafa Emin Büyükcoşkun, Ayşe Draz, Marianne Fahmy, Dana Kavelina, Jasper Kettner & İbrahim Arslan, Şafak Şule Kemancı, Rojda Tuğrul, Hale Tenger, Aslı Uludağ, Viron Erol Vert, Cansu Yıldıran,  István Zsíros.

Küratörler: Didem Yazıcı ve Peter Sit. Serginin asistan küratörü Burcu Çimen.

Ziyaret Bilgileri: https://sanat.ykykultur.com.tr/sergiler/hayat-olum-ask-ve-adalet

Yedikule Hisarı Top Kulesi

  • On Bin Şey / Enstalasyon
  • 27 Eylül – 20 Kasım

Sanatçı: Jake Michael Singer

Küratör: Sinan Polvan

Düzenleyen: Ayşe Pınar Akalın (Muse Contemporary)

Ziyaret Bilgileri: Yedikule, Yedikule Meydanı Sk. No:9, 34107 Fatih / bienal.iksv.org

Zilberman

  • Sarmaşık / Grup sergisi
  • 14 Eylül – 1 Aralık

Sanatçılar: Heba Y. Amin, Omar Barquet, Burçak Bingöl, Yane Calovski, Ramesh Daha, Memed Erdener, Didem Erk, Fatoş İrwen, Zeynep Kayan, Azade Köker, Bronwyn Lace, Marcus Neustetter, Cristiana de Marchi, Larry Muñoz, Maarit Mustonen, Egle Oddo, Erkan Özgen, Bochra Taboubi, Cengiz Tekin, Simon Wachsmuth, Verena Miedl-Faißt/Nirual Kenabru.

Küratör: Başak Şenova

Ziyaret Bilgileri: https://www.zilbermangallery.com/

Zülfaris Sinagogu

  • Planet I – Ben-küre / Kişisel sergi
  • 27 Ekim – 5 Kasım

Sanatçılar: ha:ar & Hande Şekerciler

Düzenleyen: Odeabank O’Art

Ziyaret Bilgileri: https://www.odeabank.com.tr/hakkimizda/o-art, www.wearehaar.com/planeti

x-ist

  •  Allegory of The Cave / Kişisel sergi
  • 9 Eylül – 8 Ekim

Sanatçı: Ansen

Ziyaret Bilgileri: www.artxist.com

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi

  • Taşlara Kazınan Yahudi Kimliği
  • 17 Eylül – 20 Kasım

Ziyaret Bilgileri: https://www.muze500.com/ 

5533

  • Kelimedenim / Kişisel sergi
  • 12 Eylül – 8 Ekim

Sanatçı: Kıvılcım Güngörün

Ziyaret Bilgileri: https://www.instagram.com/imc5533/ 

Abonelik alındı!

Bülten aboneliğinizi onaylamak için lütfen e-postanızı kontrol edin.

İlginizi Çekebilir

Söyleşi

"İz ve İletişim" temasıyla gerçekleşen BASE 2022'den 11 sanatçıyı daha yakından tanıyoruz. 76 sanatçının 83 eserinin yer aldığı seçkiyi 2 Ekim'e kadar görebilirsiniz.

Gündem

İstanbul'da yeni sezon Bienalin de etkisiyle hızlı başladı. Galerilerde yer alan birbirinden ilgi çekici sergilerden öne çıkanları sizin için derledik.

Söyleşi

Video sanatçısı ve Şokopop’un yaratıcısı Ekim Acun'un ilk kişisel sergisi 70'lerin erotik filmlerine odaklanıyor. Pâme’den Taylan Aygun ve Ekim Acun’la “Erotik Şok”u konuştuk.

Duyurular

Yazarlarımızın telif ücretlerini karşılamak için başlattığımız Argonotlar Telif Kumbarası kampanyamızı okurlarımıza sunarız.