Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Duyurular

Beykoz Kundura’da hafta sonu

Yafa’da Dans, Namevcut Konferans ve çocuk atölyeleri, hafta sonu Beykoz Kundura’da!

Namevcut Konferans

Beykoz Kundura’da bu hafta sonu film, tiyatro ve çocuk atölyeleriyle dolu bir hafta sonu İstanbulluları bekliyor. Dünya şampiyonu salon dansçısı Pierre Dulaine’in Yahudi ve Filistinli İsrailli çocuklara, birlikte dans etmeyi öğretişinin inatçı ve tutkulu hikâyesini perdeye taşıyan Yafa’da Dans (Dancing in Jaffa) adlı belgesel, Pazar günü saat 14:00’te Kundura Sinema’da ücretsiz izlenebilir. Tiyatronun tüm performatif araçlarını kullanarak şaşırtıcı ve eğlenceli bir deneyim sunan Rimini Protokoll performansı Namevcut Konferans (Conference Of The Absent), son iki gösterimi ile Cumartesi ve Pazar günleri saat 17:00’de Kundura Sahne’de. Kundura Hafıza Öğrenme Programı kapsamında ücretsiz düzenlenen çocuk atölyelerinde bu hafta, Emine Corduk Feyzioğlu yürütücülüğünde yapılacak “Kendi Düdüğümü Tasarlıyorum” ile “Kendi Rozetimi Tasarlıyorum” adlı kolaj atölyeleri ve Joyful Robotics yürütücülüğünde yapılacak “Kart Basma Robotik Kodlama” ve “Fabrika Yemekhanesi Robotik Kodlama” atölyeleri çocukları karşılıyor.

Kardeşliğin dansı

İsrailli yönetmen Hilla Medalia’nın DocAviv Film Festivali’nden En İyi Kurgu Ödülü ile dönen duygu dolu belgeseli Yafa’da Dans (Dancing In Jaffa, 2013), 19 Mayıs Pazar günü saat 14:00’te Kundura Sinema’da ücretsiz gösteriliyor. Uluslararası üne sahip salon dansçısı Pierre Dulaine’nin doğduğu şehir Yafa’ya geri dönmesi ile başlayan film, sanatçının burada Yahudi ve Filistinli İsrailli çocuklarla buluşmasını ve kutuplaşmaya rağmen birlikte dans edebilmenin mümkünlüğünü ve inadını anlatıyor.

Yer: Kundura Sinema

Ücretsiz

Rezervasyon: beykozkundura.com

19 Mayıs 2024, Pazar

14:00 Yafa’da Dans (Dancing in Jaffa)

Namevcut Konferans’ta son 2 gösterim

Tiyatronun tüm performatif araçlarını kullanarak izleyiciye şaşırtıcı ve eğlenceli bir deneyim sunan performans Namevcut Konferans, son iki gösterimiyle bu hafta sonu Kundura Sahne’de. Belgesel tiyatronun öncülerinden Berlin merkezli Rimini Protokoll’ün imzasını taşıyan performans, izleyiciyi iklim krizi endişesinin tartışılacağı bir konferansın konuşmacılarına dönüştürüyor. Konuşmacıların karbon ayak izini azaltmak adına fiziksel olarak bulunmadığı bu konferansta, Midilli Adası’ndan bir mülteci, uzaya uçuşa hazırlanan bir astronot ve savaş suçlularını temsil eden bir avukatın da aralarında olduğu alanında uzman 9 kişi, izleyiciler tarafından temsil ediliyor ve canlandırılıyor. Venedik Mimarlık Bienali’nin yanı sıra, Brüksel, Lizbon, Lüksemburg, Madrid, Paris ve Roma gibi birçok Avrupa başkentinde sahnelenen performansı 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde saat 17:00’de Kundura Sahne’de deneyimleyebilirsiniz.

Tarihler:

18 Mayıs 2024, Cumartesi

19 Mayıs 2024, Pazar

Saat: 17:00

Yer: Kundura Sahne

Biletler: passo.com.tr

Çocuklara ücretsiz atölyeler

Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma’nın hazırladığı Öğrenme Programı’nın atölyeleri devam ediyor. 18 Mayıs Cumartesi günü Emine Corduk Feyzioğlu yürütücülüğünde “Kendi Düdüğümü Tasarlıyorum” ile “Kendi Rozetimi Tasarlıyorum” adlı kolaj atölyeleri yapılırken, 19 Mayıs Pazar günü de Joyful Robotics yürütücülüğünde “Kart Basma Robotik Kodlama” ve “Fabrika Yemekhanesi Robotik Kodlama” çocuk atölyeleri ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Yer: Hafıza Atölye

Ücretsiz

Rezervasyon: beykozkundura.com

18 Mayıs 2024, Cumartesi

11:00 Kendi Düdüğümü Tasarlıyorum (7-12 Yaş)

14:00 Kendi Rozetimi Tasarlıyorum (7-12 Yaş)

19 Mayıs 2024, Pazar

11:00 Kart Basma Robotik Kodlama (6-12 Yaş)

14:00 Fabrikanın Yemekhanesi Robotik Kodlama (6-12 Yaş)

Hafıza sergisi ziyaretçilerini bekliyor

Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma’nın güncellenerek devam eden kalıcı sergisi “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya”yı randevu alarak, Cuma günü ve hafta sonları 14:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz gezebilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden sergi; sözlü tarih çalışmalarının yanı sıra, Fabrika’dan kalan makineler, belgeler ve eski çalışanların ve ailelerinin bağışladığı objeleri bir araya getiriyor.

Ücretsiz etkinlikler için rezervasyonunuzu beykozkundura.com adresinden yapabilir, “Namevcut Konferans” için biletlerinizi passo’dan satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Duyurular

Argonotlar ekibi olarak baharın gelişini kutlamak için hazırladığımız sergiler ve etkinlikler seçkisi karşınızda!

Söyleşi

Seyircilerin konuşmacı olduğu Namevcut Konferans’ı dramaturjik ve ekolojik açıdan yönetmeni Stefan Kaegi’yle konuştuk.

Söyleşi

Kundura DocLab vesilesiyle İstanbul’a gelecek olan Rabih Mroué ile dünya ahvalini, tiyatro ve performans ilişkisini ve İstanbul’la bağını konuştuk.

Duyurular

Lübnanlı tiyatro yönetmeni, oyuncu, görsel sanatçı ve oyun yazarı Rabih Mroué, "Bir Bulutla Yol Almak" ve "Bana Sigarayı Bıraktır" performanslarıyla Beykoz Kundura'da.