Connect with us

Ne arıyorsun?

Argonotlar

Duyurular

Fotoğraf Yeniden: Kavramlar, Teknikler, Araçlar

Onagöre Fotoğraf Atölyesi için ön kayıtlar başladı. Sekiz hafta sürecek atölyeye fotoğrafçı ve yayıncı Ali Taptık yürütücülüğünde gerçekleşecek.

Onagöre sizleri günümüzün vazgeçilmez mecrası, teknolojisi ve ifade alanı olan fotoğrafı yeniden düşünmeye davet ediyor!

Deneyimli fotoğrafçı ve yayıncı Ali Taptık’ın yürütücülüğünde gerçekleşecek dersler, teknik ve kuramı birlikte içermesiyle alışılagelmiş kurslardan ayrılıyor ve hem teorik ufkunu genişletmek hem de bu mecrada kendini geliştirmek isteyenlere hitap ediyor.

8 Hafta sürecek olan program, Ali Taptık’ın İstanbul Teknik Üniversitesi, MEF Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde 2013-2020 yılları arasında verdiği farklı lisans ve yüksek lisans derslerini temel alıyor.

Birebir iletişime alan açabilmek için kontenjanımızı en az 7, en fazla 10 kişi olarak belirledik. Öncelikli amacımız da bu grup içerisinde her seviyeden katılımcıya yer vermek. Bu nedenle aşağıdaki başvuru formunu dolduranlar arasından arasından bir seçim yapacak, bu atölyeye kabul edemediğimiz başvuru sahiplerini de bir sonraki atölyelere dahil etmeye çalışacağız.

Daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Onagöre atölyede bu sorular üstüne düşünüyoruz:

  • Fotoğraf nedir? Neydi, ne oldu? Doğru pozlanmış bir fotoğraf nedir?
  • Bir an ne kadar uzun sürer?
  • Fotoğrafta mekan sadece bir illüzyon mu?
  • Fotoğraf bir nesne midir?
  • Fotoğrafta her renk gözükür mü?
  • Cep telefonumuz gökyüzününün rengini herkesin beğenisine göre mi belirliyor?
  • Fotoğraflar nasıl yalan söyler?
  • Şoplamak ya da şoplamamak? Peki her fotoğraf bir manipülasyon değil midir?
  • Fotoğraf makinesiz nasıl fotoğraf çekilir?

Başvuruyla ilgili önemli tarihler

Atölye tarihleri: 13 Eylül-1 Kasım Salı

Ön kayıt son başvuru tarihi: 1 Eylül Perşembe

Kayıt için son başvuru tarihi: 11 Eylül Pazar

Kesin kayıtların tamamlanması: 12 Eylül Pazartesi

Abonelik alındı!

Bülten aboneliğinizi onaylamak için lütfen e-postanızı kontrol edin.

İlginizi Çekebilir

Söyleşi

"İz ve İletişim" temasıyla gerçekleşen BASE 2022'den 11 sanatçıyı daha yakından tanıyoruz. 76 sanatçının 83 eserinin yer aldığı seçkiyi 2 Ekim'e kadar görebilirsiniz.

Gündem

İstanbul'da yeni sezon Bienalin de etkisiyle hızlı başladı. Galerilerde yer alan birbirinden ilgi çekici sergilerden öne çıkanları sizin için derledik.

Söyleşi

Video sanatçısı ve Şokopop’un yaratıcısı Ekim Acun'un ilk kişisel sergisi 70'lerin erotik filmlerine odaklanıyor. Pâme’den Taylan Aygun ve Ekim Acun’la “Erotik Şok”u konuştuk.

Duyurular

Yazarlarımızın telif ücretlerini karşılamak için başlattığımız Argonotlar Telif Kumbarası kampanyamızı okurlarımıza sunarız.